Şartlar & Koşullar

Kullanım Şartları ve Satış Sözleşmesi

Sitenin Genel Kullanım Şartları

Sitenin genel kullanım şartları, bununla ilgili genel kurallar ve yasal sorumlulukları içerikleri; Aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin chisenti.com kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Siteyi kullanarak ve kişisel bilgilerinizin yer alacağı üyelik formunu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılırsınız. chisenti.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları

chisenti.com tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karısan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

1.a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düsen bilgilerin siteye kaydedilmesi,

1.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

1.c. Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adi, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Ayni şekilde Kullanıcı, internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

1.d. Sitenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi

2. İçerik Kullanımı

2.a. chisenti.com içeriğinde yer alan bütün alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, uygulanan satış sistemi, is metodu ve is modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeksizin kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya …chisenti.com’un izni olmadan kullanmak yasaktır.

2.b. Bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan yazılımın hakki chisenti.com’a aittir. Bahsi geçen yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

2.c. chisenti.com'a iletilen tüm eleştirilerin hakki chisenti.com' a aittir, istenildiği taktirde chisenti.com tarafından pazarlama amacıyla kullanılabilir.

3. Sorumluluklar

3a. chisenti.com ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve chisenti.com’yi geliştirmektir.

3.b. chisenti.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile elektronik posta adresini ve şifresini girerek chisenti.com'yi kullanmaya başlayabilir.
3.c. Kullanıcı, chisenti.com ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcıya aittir. chisenti.com ashaba islenmek üzere gönderilen görsellerin telif ve lisans haklarından tamamen müşteri sorumludur. chisenti.com kazıma işlemi için gönderdiğiniz görsellerin yayınlama hakkini saklı tutar, müşteri gönderdiği görsellerden hiçbir hak talep edemez. Kullanıcı gönderdiği görselin kazıma işleminin yapılması için " Gönderdiğim resim, tasarım, yazının ticari lisansı ve üretme hakki bana aittir. Eğer, herhangi bir sebeple, kullandığım tasarımın lisans sahibi chisenti.com ile bağlantı kurarsa, hemen bana yönlendirilecektir. Üçüncü şahıslara ait telif hakki ile korunan bir tasarım kullanmak ciddi bir suçtur ve ağır cezaları vardır. Sahsımdan kaynaklanan bu tür sorunlarla ilgili chisenti.com Erciyes İnş.Taah.Turizm Elektronik Ticaret Ve San.Ltd.Şti. her türlü hukuki yola başvurabilir." ibaresini kabul ve taahhüt eder. chisenti.com web sitesinde listelediği görseller müşterilerin göndermiş olduğu vektörel çizimlerin sonuç çıktılarıdır . Telif sahipleri kendine ait bir görselin chisenti.comda yayınlandığını düşünüyorsa, kaldırılması için chisenti.com'a telif & lisans belgeleriyle birlikte kaldırma talebini chisenti@gmail.com e-posta adresine bildirmelidir.

3.d. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya chisenti.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, Kullanıcının chisenti.com'dan yararlanması chisenti.com tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabi kapatılabilir.

3.e. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin chisenti.com'u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

3.f. Kullanıcı, chisenti.com'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakki, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

3.g. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından chisenti.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüsü olmadığını kabul eder.

3.h. chisenti.com da kullanıcının kendisi tarafından sonlandırılan kullanıcı hesabına ait her türlü kaydı silip silmeme kararı chisenti.com’a aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

3.i. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

3.j. chisenti.com kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. chisenti.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

3.k. chisenti.com, kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bagli kalmak kaydıyla, kullanıcı hesabınıza bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkini saklı tutar.

3.l. Sitenin belirli yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

3.m. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. Kullanıcı işbu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle chisenti.com’un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. chisenti.com, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için Kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.


Chisenti.com’un Hak ve Yükümlülükleri

4.a. chisenti.com, kullanıcının sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arizalar dışında, yararlandırılacağını, kullanıcının paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Kullanıcının chisenti.com sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, chisenti.com ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

4.b. chisenti.com taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. chisenti.com’un her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme veya iptal etme hakki vardır. Kullanıcı işbu hakki kabul eder. chisenti.com, herhangi bir değişiklik olması halinde güncel kullanım şartlarını ayni link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, chisenti.com’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve chisenti.com sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım Sartlarına bağlı olacaktır.

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri chisenti.com sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın chisenti.com tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.

5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi

Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı ya da sipariş verdiği andan itibaren chisenti.com sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Alanya Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


7. Tebligat Adresleri

7.a. chisenti.com sitesi kullanıcılarından peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak kullanıcının chisenti.com’a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

7.b. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.

7.c. Yine chisenti.com kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın chisenti.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.